Délegyháza

Önkormányzat

Meghívó jelöltek bemutatkozására

Meghívó

 

2019. október 10-én (csütörtökön) 17 órától a Kölcsey Művelődési Központban bemutatkoznak a nemzetiségi képviselőjelöltek, a képviselőjelöltek és a polgármesterjelöltek.

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

 

 

Polgármesterjelöltek:

DR. RIEBL ANTAL

FÜGGETLEN JELÖLT

Czanik Krisztián

FÜGGETLEN JELÖLT

 

Képviselőjelöltek:

Darabos Zsuzsanna

Független jelölt

Szilveszter Lajos

Független jelölt

Kovács Andrea

Független jelölt

Koronics Kornél

Független jelölt

Bednárik László

Független jelölt

Czanik Balázs

Független jelölt

Révai Csaba

Független jelölt

Kulcsár László

Független jelölt

Gaál-Sztaskó Mária

Független jelölt

Lugosi István Gyuláné

Független jelölt

Tordai Viktor

Független jelölt

Válóczi Tünde

Független jelölt

Tujner Ferenc Jánosné

Független jelölt

Varga Laura

Független jelölt

Szabóné Pál Orsolya

Független jelölt

Jakus Lászlóné

Független jelölt

Jákó Csaba

Független jelölt

Hajnal Katalin

Független jelölt

 

Nemzetiségi önkormányzati képviselőjelöltek:

KOVÁCS KLAUDIA

LUNGO DROM

GUNICSNÉ RÁCZ GYÖNGYI

LUNGO DROM

GUNICS JÁNOS

LUNGO DROM

 

Érvényesen szavazni 1 polgármesterjelöltre, legfeljebb 6 egyéni listás képviselőjelöltre, és legfeljebb 3 nemzetiségi képviselőjelöltre lehet.

Sajtóközlemény

 

2019.10.01

Sajtóközlemény

Megkezdődik a délegyházi bölcsőde építése

A projekt elsődleges célja egy új bölcsőde létrehozása.

A projekt, a Pest megye Területfejlesztési Koncepciója 2014-2030 és Pest megye Területfejlesztési Programja 2014-2020 megvalósításához nyújtandó célzott pénzügyi támogatás keretében valósul meg, 223,44 millió forint támogatás segítségével.

A projekt keretében egy 2 csoportszobából és a szükséges kiszolgáló helyiségekből álló bölcsőde létrehozására kerül sor. Az új bölcsőde, az önkormányzat tulajdonában álló ingatlanon, önálló intézményként kerül megépítésre, különös tekintettel arra, hogy a település nem rendelkezik olyan saját tulajdonú ingatlannal, amely akár jelenlegi állapotában, akár felújítását követően alkalmas lenne egy bölcsőde befogadására.

A projekt célja a jelenlegi szolgáltatás-hiányos környezet megszűntetésével egy olyan új bölcsődei intézmény építése, amely 2 új bölcsődei csoport (28 fő) befogadására alkalmas. A tervezett beruházás eredményként az ellátással és szolgáltatással érintett terület lefedettsége nő és átlagosan csökken a távolság a lakóhely és az igénybe vett ellátást nyújtó intézmény, szolgáltató között. A tervezett beruházás hozzájárul a kisgyermekesek munkaerőpiacra történő visszatéréséhez, ezáltal a foglalkoztatás növeléséhez, a bölcsődei ellátáshoz való hozzáférés javításával és/vagy a szolgáltatások minőségi fejlesztésével.

Projektazonosító: PM_BOLCSODEFEJLESZTES_2018/46

Támogató: Pénzügyminisztérium

Megvalósítás helye: 2337 Délegyháza, Rákóczi utca 10.

Projekt megvalósítás kezdő napja: 2019. év 09. hó 03. nap.

Projekt megvalósítás záró dátuma: 2020. év 12. hó 30. nap.

További információ kérhető: Csikós-Papp Mónika

Telefonszám: +36 204 713 030

E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Összefoglaló

Sertéstartók figyelmébe!

Sertéstartók figyelmébe!

A nyári, őszi mezőgazdasági munkálatokra tekintettel felhívom a sertéstartó gazdák figyelmét, hogy a vaddisznóban előforduló afrikai sertéspestis megbetegedések miatt fokozott figyelmet kell fordítani a házi sertésállományok védelmére. A fertőzött vaddisznóval való érintkezés lehetősége miatt a mezőgazdasági területek, az onnan származó termékek óriási veszélyt jelentenek, jelenthetnek sertéseinkre. 

A védekezésben elsődleges cél és feladat a vírus bekerülésének megakadályozása a házisertés állományokba, melyhez az alábbi intézkedések szükségesek a sertéstartók részéről:

- Az állatokat, amennyire lehetséges, zártan kell tartani, úgy hogy a sertések véletlenül se tudjanak vaddisznóval se közvetlenül, se közvetve érintkezni.

- Sertések gondozását végző személynek a sertésállománnyal kapcsolatos munkák előtt kézmosást követően át kell öltözni egy olyan öltözékbe és lábbelibe, amelyet csak a sertésólban és környékén használ. A sertésólba történő belépés előtt lábbelit és kezet kell fertőtleníteni.

- A sertések etetéséhez, a sertésól takarításhoz szükséges eszközöket máshol, más munkákra nem szabad használni.

- Idegeneket, vagy sertést tartó ismerősöket a sertések közelébe nem szabad engedni.

- Sertéshús tartalmú élelmiszerek (pl. kolbász, szalámi), fagyasztott húsokból származó mosólé, egyéb élelmiszerhulladék még véletlenül se kerüljön a sertések takarmányába, ez szigorúan tilos.

- A vaddisznók fertőződése miatt szántóföldről, kaszálóról, legelőről betakarított takarmányt illetve alomanyagot frissen ne használjanak házi sertéseik ellátására. Szálas takarmányt és gabonát a beszállítástól számítva 30 napig, a szalmát 90 napig kell tárolni felhasználás előtt. Zöldtakarmány etetése tilos! (Természetesen ez vonatkozik a learatott kukoricatáblák böngészése során összegyűjtött kukoricára is!) A takarmányt és az alomanyagot elkülönítve zártan tárolják, biztosítsák, hogy a vadon élő állatok ne férjenek hozzá.

- Élő állatot csak sertés szállítólevéllel és érvényes állatorvosi bizonyítvánnyal ellátva szabad vásárolni! A vásárolt sertéseket az állomány többi egyedétől el kell különíteni.

- Ha sertése megbetegszik, azonnal értesítse az állatorvosát.

Ha egy vagy több sertés hirtelen, minden látható tünet nélkül elhullik, ha egy vagy több állat bágyadt, nem eszik, lázas, gyenge, bizonytalanul mozog, ha a bőrön vérzések figyelhetők meg, a bőr vöröses lilásan elszíneződik, véres hányást, hasmenést látnak, minden esetben gondolni kell az afrikai sertéspestis lehetőségére.

- A vaddisznókban megállapított afrikai sertéspestis miatt fertőzötté minősített területeken fentieken túlmenően be kell tartani a NÉBIH által kiadott „Jó sertéstartói gyakorlat” előírásait és be kell jelenteni a járási hivatalba sertés vásárlási, eladási, levágási szándékát is.

Felhívom a figyelmet, hogy hazánk sertéságazatának megvédése érdekében a betegség legkisebb gyanúja esetén is a legszigorúbb módon jár el az állategészségügyi hatóság, ebbe beleértve egy adott sertésállomány megelőzési célból történő felszámolását is.

Amennyiben az állattartó tőle elvárhatóan közreműködött, a betegséget időben bejelentette, az elvárható járványvédelmi zártságot megteremtette, az esetleges járványvédelmi intézkedések állami kártalanítás mellett történnek.

A betegség házisertés állományokba történő behurcolásának megakadályozása, a hatékony védekezést segítendő a hatósági állatorvosok, szolgáltató állatorvosok a szükséges mértékben fertőtlenítőszert is tudnak az állattartók számára biztosítani. Keressék állatorvosukat!

 

A járvány aktuális hírei valamint a betegséggel kapcsolatos hasznos információk az alábbi, folyamatosan frissülő weboldalon elérhetőek: http://portal.nebih.gov.hu/hu/afrikai-sertespestis

 

                                                                                                            Dr. Vajda Lajos

                                                                                              Országos Járványvédelmi Központ

Vezető

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.