Közszolgáltatások

Köztisztasági feladatok

Feladatai különösen: közterületek kézi és gépi takarítása, hó-eltakarítás, síkosság mentesítés, illegális hulladéklerakások megszüntetése, települési hulladékszállítás és ártalmatlanítás, lomtalanítási akciók lebonyolítása, közterületi hulladékgyűjtők ürítése és karbantartása, köztéri berendezések felújítása, karbantartása, a község zöldterületeinek fenntartása, virágosítás. A tevékenységeket Délegyháza Község Önkormányzat Községgondnoksága, előre beütemezett terv, vagy az aktuális igények alapján végzi, míg a község hulladékgazdálkodási feladatait az A.S.A. Magyarország Kft. végzi az Önkormányzattal 2005-ben kötött szerződés alapján.

Temetkezés

Délegyháza Község Önkormányzata Képviselő-testülete a temetőkről és a temetkezésről szóló 1999. évi XLIII. törvény, valamint a végrehajtására kiadott 145/1999. (X. 1.) Korm. rendelet rendelkezéseit figyelembe véve megalkotta a temetőkről és a temetkezés rendjéről szóló 8/2006. (V.19.) rendeletét. A köztemető üzemeltetési feladataival kapcsolatos teendőket az Elohim Kegyeleti Szolgálat Kft. (2351 Alsónémedi, Nap u. 2.) látja el. A közszolgáltatással kapcsolatos feladatok ellátását kegyeleti közszolgáltatási szerződés szabályozza. A rendelet mellékletében rögzített díjakat a Képviselő-testület állapítja meg.

Szociális Intézmények

A családsegítő, gyermekjóléti szolgáltatást, és a házi segítségnyújtási teendőket Dunavarsány Önkormányzatával kötött szerződés alapján a Dunavarsány Környéki Gyermekjóléti és Családsegítő Szolgálat látja el.

2336 Dunavarsány, Árpád u. 13.

Telefon: 0624-483-352

Víz- szennyvízszolgáltatás

Koncessziós szerződés keretében a térség terültén a DTV Zrt. Látja el ezen feladatokat.

2336 Dunavarsány, Hrsz: 36/17

Telefon: 06 24 483-128

Állandó ügyelet: 06 24 483-116

201/2001. (X. 25.) Korm. rendelet 9. § (1) A szolgáltatott ivóvíz minőségére vonatkozó adatok nyilvánosak. Az üzemeltető és a települési önkormányzat a helyben szokásos és leghatékonyabb módon köteles biztosítani, hogy megfelelő és naprakész információ álljon a fogyasztók rendelkezésére a szolgáltatott víz minőségéről. A víz egészségre gyakorolt hatásáról kérelemre az illetékes népegészségügyi szerv ad felvilágosítást.

Orvosi Rendelő

2337 Délegyháza, Rákóczi út 8.

Piroska Patika

2337 Délegyháza, Rákóczi út 8.

Nyitvatartási idő: minden munkanap 12,30-14-30-ig

2337 Délegyháza, Szabadság tér 4. elérhetőség: 30 696-6589