Közterület használati kérelem

Közterület-foglalás iránti kérelem

Az eljárás általában úgy indul, hogy az ügyfél konkrétan tudja, hogy mire akar engedélyt kérni, ekkor az ügyintézők a pontos igénynek megfelelően tudnak tájékoztatást adni.

A közterület-foglalásért fizetni kell.

Ebből a szempontból minden eset egyedinek tekinthető.

Az ügyfélnek meg kell jelennie az ügyintézőnél, és akkor számolják ki, határozzák meg a fizetendő összeget. Erről csekket kap az ügyfél, és postán befizeti. A befizetés igazolása után készül egy közterület használati engedély /határozat/.

A kérelemhez szükségesek:

• kérelmező személyi adatai: név, telefonszám, cím
  • a kért terület megnevezése, a kérelem célja, a kért terület nagysága
  • a közterületfoglalás időtartama dátumtól dátumig.
  • árusító tevékenység esetén meg kell jelölni milyen formában árusítanak: asztalról, pavilonból, kézből mozgóárusként, egyéb módon.
  • a tevékenységben résztvevő tagok, családtagok, alkalmazottak, megbízottak neve címe
  • cégek esetében cégbírósági bejegyzés száma.
  • ha építkezéssel kapcsolatos, akkor a szükséges építőanyag, törmelék, állvány, stb felsorolása.
  • tárolása esetén tájékoztatás az építési- bontási munkák időtartamáról

Mellékletek:

• a kérelemhez egy térképszerű helyszínrajzot (vázlatrajzot) kell készíteni a legfontosabb méretadatok feltüntetésével.

Elintézési határidő: 30 nap, + 15 nap jogerőre emelkedés.

A Használati megállapodást személyesen, mindkét félnek alá kell írnia.