Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Üdülőhelyi mindenféle.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 máj. 03 21:45 #1036

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Petyo!

Amint ez a viharos időszak elmúlik, s lehet és érdemes is lesz gréderezni, úgy az Ön által említett utcákon is haladéktalanul meg fog történni a karbantartás.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 máj. 03 10:23 #1024

  • petyo
  • petyo profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: 0
Tisztelt Polgármester Úr!

Az említett "szokásos gréderezés" (igaz nem Ön említette) a Rákóczi Ferenc u. zsákutcáiban nem tapasztalható.

A gyors intézkedését kiterjesztené ezekre az utcákra is?

Az elmúlt 2 évben kb. 2szer volt tapasztalható az út minimális karbantartása.

Válaszát előre is köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 máj. 02 23:53 #1022

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tisztelt Polgármester Úr!

Köszönöm, a gyors, korrekt választ.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 máj. 02 20:15 #1021

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Fórumozó!

Rövid válaszokat írok az Ön által felvetett problémákra az alábbiak szerint:

1.) A mai napon intézkedtem, hogy ismét gréderezzünk a Kéktó sétány és Akácos utca környékén.

2.) A zöldhulladékkal kapcsolatban intézkedtem, hogy jelöljünk ki lerakóhelyeket, ahová - terveink szerint meghatározott időpontban - le lehet rakni a zöldhulladékot. Innen a Hivatal dolgozói el fogják szállítani azokat komposztálóba, illetve a fanyesedéket dolgozóink felaprítják és tüzelőként hasznosítjuk.

3.) Ismételt lomtalanítás lesz, 2013. május 8-án, de az nem terjed ki a zöldhulladékra, csak és kizárólag a háztartási lomokra.

4.) Előző beírásában indítványozta a szúnyoggyérítést. Tájékoztatom, hogy e munkát a környékbeli településekkel együtt végezzük közösen, ezért Délegyháza önállóan nem léphet e tárgyban.

Köszönöm felvetéseit, remélem válaszaim elfogadást nyernek.

Tisztelettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 máj. 01 23:23 #1020

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tisztelt Polgármester Úr!

Még két dolog amivel önhöz fordulnék. Nem azért mert válaszban, és főleg nem intézkedésben reménykednék, ezek kapcsán, mert nem vagyok én akkora penge, hogy ezt nélkülem ne látnák, tudnák.
Inkább csak arra számítok, hogy gondolatokat ébreszthetek.
Az első, a szokásos grédlerezés, főleg az Akácos utca állapota, ami rémes.
Bár Thurzó úr, akiről mellesleg lövésem sincs, hogy kicsoda, meg van elégedve, mi többiek így ismeretlenül is kívánjuk neki, hogy ilyen utakon járkáljon jó sokat!
Igaz láttuk ugyan a grédler nyomait, ami az elmúlt hónapokhoz képest már egy pozitív fejlemény, de megállapíthattuk, hogy a vezetője valszeg az okos Kata rokona mert jött is, meg nem is, és grédlerezett is meg nem is.
Az iróniát félretéve nem lehetne, hogy azt a fickót ültessék rá, aki akkor volt, mikor ez az új gép először dolgozott? Nem tudom az ki volt, de olyan jól megcsinálta, hogy úgy fél évig tök jó volt az út. Vagy ha őt nem, akkor valaki olyat, aki ért is a géphez. Ez mindenkinek jó lenne.

A másik a zöldhulladék gyűjtés.
A minap lett volna egy kis zöldhulladékom, amit ugye a szemétszállítás folyamán nem visznek el. Felhívtam hát gyorsan az asá-t. A válaszon, hogy már volt március 27.-én, nem tudtam, hogy sírjak, vagy nevessek.
Emlékeztetőül, az aznapi időjárás jelentés így kezdődőtt:
"Szerdán már csak északkeleten lehet több hóra számítani, a reggeli órákig az országban még 3-10 centi csapadék eshet".
Gondolom gyorsan végezhettek a kirakott zöldhulladékok összegyűjtésével.
Mi meg csendben csodálkozunk, hogy miért néz úgy ki az erdő ahogy, mindamellett, hogy a kezét törném el azoknak a bunkóknak, akik oda hordják a szemetüket.
Tudom márciusban nem az a szokásos időjárás, na de hóban zöldhulladékot gyűjteni? Senkinek sem jutott eszébe, hogy átrakják/rakassák áprilisra, vagy májusra?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 máj. 01 22:39 #1019

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tisztelt Polgármester Úr!

Nem tudom másoknak is feltűnt-e már (legalábbis meglepne, ha nem így lenne), hogy mifelénk bizony csúnyán elszaporodtak a szúnyogok.
Még a sötétedést sem várják meg a kis huncutok, már nappal nekiállnak gyötörni.
A kérdésem az lenne terveznek-e, és mikor ellenük valamiféle fellépést, azaz leginkább egy hatásos szúnyogirtást?
És kérem nyugtasson meg, hogy a dolgot semmiképpen sem bízzák (bízták) Bednárik képviselő úrra!

Köszönettel: Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2013 márc. 20 22:09 #918

  • Zoli99
  • Zoli99 profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 20
  • Köszönetek: 1
  • Karma: 4
Korábban mintha jobb tájékoztatás-szervezés lett volna. Szórólap hozzánk sem jutott el, a főoldalon sem volt kiírva. A következő időpontról lesz tájékoztatás ezen a fórum hozzászóláson kívül, egy kis részletekkel (mit lehet kitenni, mit nem fognak elvinni, stb)?

Köszönöm,
Zoli
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2013 márc. 20 15:01 #917

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Lakosok, Fórumozók!

Dósa Renáta kollégánk közbenjárására az alábbi értesítést kaptuk az A.S.A-tól:

Kedves Reni!

Ezúton tájékoztatlak, hogy a lomtalanítással kapcsolatos hírlevelek késői terjesztése miatt a mai napra kiírt lomtalanítási területen a lomtalanítást megismételjük 2013.03.28-án.
Amennyiben a lakosság részéről panasz érkezik, légy szíves tájékoztasd őket.
Segítségedet köszönöm!

Összegezve: a lomtalanítást a szolgáltató megismétli, s remélem, hogy múló bosszúságot okozott csupán a kései értesítés.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Utolsó szerkesztés: 2013 márc. 20 15:02 Írta: Rieblantal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2013 márc. 20 14:20 #916

  • petyo
  • petyo profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: 0
Tisztelt Polgármester Úr!

Igaz, hogy nem az üdülőövezetben lakom, viszont annak közvetlen közelében ( Deák Ferenc utca).
Már többször is említettem itt a fórumon, ill. a feleségem telefonon többször is beszélt az Önkormányzatunkkal ( az utolsónál tavaly az volt a válasz, hogy "higgyük el máshol is ez a probléma", de szerintem nincs más utcában az út közepén tó, tavak) az utca állapotával kapcsolatban.
Mint tapasztalja nem vagyunk türelmetlenek, hisz kb. másfél éve várjuk, hogy javuljon a helyzet. Ezalatt az idő alatt egyszer volt gréderezés, ami nem ért semmit mert nincs töltőanyag, amit gyalulni lehetett volna.
Részletezném a jelenlegi állapotot, ami a gréderezés előtt is fennállt:
- az utca eleje egész járható, bár tele van az út apróbb nagyobb gödörrel, ami nem éppen kellemes az autó lengéscsillapítójának még 5km/h sebességnél sem
- viszont az utca 2/3-ától található az úton egy kb. 1,5m x 3m-es, 1,5m x 6m-es, 3m x 10m-es és 3m x 10m változó mélységű vizesárok.
Esőzéskor gyalogosan lehetetlen kijutni az utcából a mély vizesárkok miatt, mindez azért mert az utca 2/3-ától lejt az út és egész nagy vízgyűjtő alakul ki, ami az esőzések után több napig is megmarad, még verőfényes napsütésben is. Rajtunk kívül még több kisgyermekes család él itt és hasonló problémákkal küzdenek.
Személyszerit én az ingatlanom előtt a lehetőségekhez mérten feltöltöttem az utcarészt, de nem vállalkoznék a többi ingatlan előtti tereprendezésre.
Több éves szakmai véleményem az (nem biztos, hogy sokat számít), míg nem lesz esetlegesen szilárd útburkolat az utcában, addig szükségesnek látom töltőanyaggal feltölteni az út hatalmas gödreit és valamely módon a vízelvezetést ideiglenesen megoldani.

Egyetlen út vezet ki az utcából, és ezt az utat időszakosan csak autóval vagy csónakkal lehet elhagyni és nem biztos hogy mindenki rendelkezik egyikkel másikkal.
Elnézését kérem a gúnyos mondatomért, de ez a helyzet már régóta.

Érdekelne, hogy lát-e megoldást rövid időn belül erre a problémára? Hisz most kezdődik a tavasz és egy igen csapadékos időszak.

Előre is köszönöm!

Cseh Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2013 márc. 20 08:31 #915

  • K.Ati
  • K.Ati profilkép
Tisztelt Polgármester úr!

Valóban nagyon későn jött az értesítés a lomtalanításról. Tegnap délután figyeltem meg, hogy a faluban szinte sehol nem láttam kirakott lomot. Én is pár kéznél levőt tudtam kirakni sebtiben.
Mivel ez a lomtalanítás kudarcba fulladt, ismétlésre van lehetőség?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2013 márc. 20 06:57 #914

  • Béla
  • Béla profilkép
Tisztelt Péter az állat!

A lomtalanítással kapcsolatos hozzászólásához fűznék egy pár gondolatot..
Valójában , jogos felháborodása késztet rá és a tény, hogy pár perce voltak bent nálunk a szemétszállító cég munkatársai és megrökönyödve állapították meg, hogy bár több utcát is végigjártak már de nincs sehol lom kirakva..

Ami persze a tényeket ismerve érthető is...
Jelesül az, hogy a lakosság a környékünkön tegnap lett egy sajtpapírral értesítve...
Illetve a lakosság egy része...
Mert a mi családunk egyáltalán nem... ( egy órája néztem meg a postaládát)

Nem is szóltam volna hozzá, ha már tegnap nem hallottam volna néhány felháborodott lakostól, az értesítéssel és lomtalanítással kapcsolatban pár keresetlen megjegyzést...

Szóval a tények..., melyek igen makacs dolgok.
A lakosság ( illetve a lakosság egy része) tegnap este lett értesítve, hogy ma reggelre virradóra lomtalanítson...
A felháborodásuk természetesen jogtalan és egyben teljességgel érthetetlen is...

Az utak állapotához is hozzá tudnék szólni... de mivel az én véleményem nem mérvadó ,ezért csak az általam tapasztalt, a lakótársaim által említett felháborodásnak adok hangot...
Helyettük ..


Talán ez lenne a megoldás.... :lol:



Tisztelettel: Kulcsár László
Utolsó szerkesztés: 2013 márc. 20 07:17 Írta: Béla.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2013 márc. 20 06:25 #913

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Péter……………….!

Magam is többször járok az Akácfa utcán, a körülményeket ismerem. (Most inkább ne beszéljünk a zöldhulladékkal tarkított szemes részről, amely miatt tavaly több százezer forintos kiadást kellett viselnünk.) Sőt nemcsak az Akácfa utca körülményeit ismerem, hanem a Kéktó sétány, Fény utca, Eper utca, stb., viszonyait is.

Épp tegnap vásároltunk egy JCB tipusú árokásó homlokrakodót gépparkunk bővítése érdekében, mert tapasztaltuk, hogy a gréderezés nem mindenhol a legüdvözítőbb megoldás. Reméljük az említett munkagép az olyan környéken is megfelelő munkát tud végezni, ahol a gréderezés kevés eredménnyel járt.

Szíves tudomására hozom, hogy az utak bejárása közepette szóba elegyedtem szomszédjával Thurzó úrral. Ő a Kéktó sétány állapotát megfelelőnek tartotta, s egész más véleménye volt e témakörben, mint Önnek.

Még egy dolgot kell tudnunk a teljesség érdekében. Jelesül azt, hogy télen, illetve esős időben értelmetlen a gréderezés, mert az időjárás viszontagságai miatt a kátyúk, a pocsolyák szinte azonnal újra keletkeznek. Vízelvezető árkok kialakítása és azok rendszeres tisztán tartása lenne a legjobb, azért, hogy a víz lefolyhasson az utakról. Az a baj, hogy különféle okok miatt nem mindenhol alakítható ki árok, illetve ahol van, ott az elgazosodott, eltömődött.

Végezetül engedje meg, hogy megköszönjem a köz érdekében történt beírását, s reményeim szerint hamarosan az Ön megelégedésére is megoldódik e probléma.

Tiszelettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2013 márc. 20 00:07 #912

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tisztelt Polgármester úr!

Következő kérdésem nem egyszeri, és nem új keletű.
Azért nem egyszeri, mert sajnos rendszeresen fel kell tennem, és azért nem új, mert egyszer feltettem, sőt választ is kaptam rá, jelesül hogy kis türelmet kér, hamarosan sorra kerülünk. Ez négy hónapja volt. Néhány hozzászólással ezelőtt. Ön is ellenőrizheti, de szerintem emlékszik is rá.
Azóta nem történt semmi, legalábbis az önök részéről. Azóta csak rosszabb lett a helyzet. Az akácos utca gyakorlatilag járhatatlan. Kérem, hogy egyszer mikor hazafelé megy guruljon végig rajta, hiszen talán csak 50 méterre van az ön kapujától.
Azt szeretném megkérdezni, hogy mi van a mi szupi grédlerünkel? Egyszer ugyan áthajtott erre, de csak a legtetejét kapargatta meg, szerintem azt is csak azért mert nem tudta magasabbra emelni a kanalat.
A kérdésem tehát az, hogy nem szeretnék esetleg vele az útjainkat megcsinálni? Ha nem miért nem, ha igen, akkor mikor?
Bónuszként pedig még két kérdés. Miért nem történt semmi az elmúlt négy hónapban, és miért kell ezért mindig könyörögni? Ez azért nem tűnik egy nagyberuházásnak. Vagy az?

Továbbra is tisztelettel: Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2013 márc. 19 23:43 #911

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tisztelt Polgármester Úr!
Van nálunk (is) egy jó dolog, és ez a lomtalanítás, mert így elvisznek a népektől egy csomó dolgot, ami egyébként ki tudja hol kötne ki.
De felénk ez is érdekesen megy.
A kérdésem is ehhez kapcsolódik.
Ki dönti el, az időpontot? Mint megrendelőnek, az önkormányzatnak van-e beleszólása mikor végezzék? ha nem, miért nem?
Ha igen, miért ilyen korai az időpont? Ez csak a szolgáltatónak jó, mert még nincs kint egy üdülős sem, ki sem tesznek semmit. mi viszont majd csodálkozunk, hogy miért van tele szeméttel az erdő.
A másik, ha már ilyen korán van és értesítenek is, ami szép gesztus, akkor ezt miért 18.-án hétfőn két nappal az esemény előtt, és egy nappal a hétvége után teszik? Miért nem 14.én? Esetleg, nehogy valakinek ideje legyen kirakni valamit? Ez így kicsit olyan mint az okos lány esete. Tudja, hozott is, meg nem is...

Maradok tisztelettel: Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Üdülőhelyi mindenféle. 2012 dec. 23 19:48 #679

  • gondolkodó
  • gondolkodó profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 24
  • Köszönetek: 3
  • Karma: -9
kellemes ünnepeket!
Esik is Csuszik is szomoru az Üdülösök sorsa centiben nem mérhető :woohoo:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.248 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.