Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből?

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 21 21:41 #849

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Hát ez nem egyszerű!

Nem lehet, hogy magát Ráckevén valamiért nem szeretik ?

Meg lehetne tudni, mely értékek voltak rosszak Ráckevén, és erre mit mért a diósdi labor?

A közkútról, én úgy tudom külön csak az az egy kút lett rákötve az új rendszerre.

Viszont a vezetékes víz mostani fehér buborékos állapota remek hangokat csal ki a cirkóból meleg víz használat közben. Gondolom a mágnesszelepet és vagy az áramlásérzékelőt rezgeti be... Remélem nem megy tőle tönkre...
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 20 08:45 #837

  • Béla
  • Béla profilkép
Béláim!

A topikban megírt magán jellegű problémám ,jelesül a kétszeri sikertelen vízminta vétel, melyet a Ráckevei ÁNTSZ ejtett meg ingatlanomon, s melyben mindkét esetben a délegyházi ivóvizet. , hivatalosan ,papíron is mosléknak, szennylének minősített... a következő drámai fordulattal bővült..

Harmadik, egyben a vízszolgáltató elmarasztalása előtti utolsó vízmintavételem, melyet az ÉTV diósdi akkreditált laborja vett le.. a csapjaimon folyó víz makulátlanul tiszta!!!
Na!
Felmerül a kérdés, hogy ez esetben ki hazudik?
Ki lop intézményesen?
Ki nyúzza az amúgy is a végletekig kiszolgáltatott, kizsigerelt állampolgárokat?
A Ráckevei ÁNTSZ nél azért bemutattam a makulátlanul tiszta vízminőségről szóló vízminta jegyzőkönyvet sőt..
Fel is ajánlottam, hogy egy példányt tegyenek hozzá a két hete felvétetett jegyzőkönyvhöz, melyet felvétettem...
Halál sápadtan, nyögdécselve , elutasították a felajánlásomat..
Gondolom nem akarnak a sok irattal bíbelődni.. van így is rengeteg dolguk szegényeknek.. jelesül,, összedarizni , összesumákolni annyi pénzt, hogy boldogan ülhessenek babérjaikon, mi közben az átlag polgár a mindennapi életben maradás, túlélés áldásával küzd..


Hányinger az a társadalom, melyet hagytunk a fejünkre nőni, Béláim...
Nem írom, hogy " A Belem fordul ki tőle...."
Nem..
Nekem csak hányingerem támad...

Még valami:
Ivóvíz, illetve csatorna ügyben érzésem szerint a következő pár hétben valami robbanni fog.. úgy érzem... Remélhetően nem a felgyülemlett metángáz.....
Bár nagy a csend..
Tájékoztatás szokás szerint semmi.. Nagyjaink nem méltatnak rá bennünket..

Az előttem megtett két bejegyzéshez annyit...
Ha az a kút , már a kijelölt, ivóvíz vételre egyedül megfelelő is azon a hálózaton van, mely a települést szolgálja ki. akkor érthetetlen, miért csak ott megfelelő a víz minősége...
Igaz megmagyarázni ebben az országban ,mindent meg lehet...


Várjuk hát a szokásos, kioktató magyarázatot...

Egy dolog fontos.. nagyon fontos!!

Béláim!!! Gondókoggyunk!!!
Utolsó szerkesztés: 2013 febr. 20 08:48 Írta: Béla.
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 19 15:01 #833

  • czipriota
  • czipriota profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: 2
Az is hazugság hogy a Kossuth utcai víz megfelelő.
Honnan jön bele a jó víz??
Új kutat ástak?
Kiderül mert kivizsgálgatjuk
Nem tesz eleget annak sem hogy zacskós,vagy palackozott vizet .Kell biztosítani.
Azonkívül jogtalanul szed vízdíjat a nemlétező szolgáltatásért..
A közkút szemenszedett hazugság.Honnan jön bele a szabványos víz?
Erre kérnék választ Polgármester Úr?
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 19 12:34 #832

  • boamada
  • boamada profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 4
Véleményem szerint a 38/1995. (IV. 5.) Korm. rendelet a közműves ivóvízellátásról és a közműves szennyvízelvezetésről
kimondja, hogy

1. § (1) A közműves ivóvízellátás és a közműves szennyvízelvezetés közüzemi szolgáltatás. A szolgáltatást végző (a továbbiakban: a szolgáltató) köteles a víziközmű hálózatba bekötött ingatlan tulajdonosának, illetőleg egyéb jogcímen használójának (a továbbiakban együtt: fogyasztó) ivóvizet szolgáltatni,

10. § (1) A szolgáltatónak a szolgáltatási kötelezettsége és a szolgáltatás minőségéért való felelőssége a szolgáltatási pontig áll fenn.

A helyi önkormányzat is ivóvíz díjat állapított meg a rendeletében.

Ivóvíz azonban nem áll rendelkezésre, csak 1 db közkúton, ami ingatlanomtól 4 km távolságra van.
A helyi önkormányzat polgármestere szerint az egyetlen közkút üzemeltetésével eleget tesz minden ivóvízellátással kapcsolatos követelménynek.
( "Önkormányzatunk világosan fogalmazott, hogy az új, nagyon szigorú uniós előírásnak biztonságosan csak a Kossuth Lajos utcai közkút felel meg. ")

Véleményem szerint az Önkormányzatnak eleget kellene tennie egyrészt a lakosság ivóvízzel történő ellátásának ( pl. zacskós, palackos víz, stb.) , másrészt ameddig a vezetékes víz nem felel meg az ivóvíz minőségi követelményeknek, a helyi rendeletben is szabályozni kellene "az ivóvíz minőségének nem megfelelő közüzemi víz" alacsonyabb díját.
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 08 08:59 #815

  • Béla
  • Béla profilkép
Úgy láccik, hogy ott nemproblema..
A kumisz szittya magyar ital... jól csúszik a nyereg alatt puhított húsra és tatárbifsztekre.
Persze arra vigyázni kell, hogy a hús a nyereg alatt és a tatárbifsztek. a HACCP normáknak megfelelően készüljön el..


Azt elképzelni sem tudom, hogy a ma reggel tapasztalt.. kutyatej nedvhez hasonlatos nedű látványához, illetve annak a hatóság általi nem megfelelőségéhez ,mely a reggeli tisztálkodás során jelent meg a vályúban, hol tisztálkodáshoz álltam sorba. bármi féle köze lenne magánemberi kérésnek, utasításnak.


Ilyen az életben nem fordulhat elő...
Ez csakis a képzelet szüleménye lehet.


Ezt a témát ha lehet ne feszegessük itt tovább.. már úgy értem , Béla problémáját. ez egy egyéni probléma,
Megoldom legjobb tudásom szerint..
Foglalkozzunk a köz.. problémáival...
Utolsó szerkesztés: 2013 febr. 08 09:58 Írta: Béla.
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 08 07:53 #814

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Béla Te!

Értem én a problemát, de ha felteszel egy kölcsön szűrőt a mintavétel idejére a mintavétel helyére az nem megoldás?

Azt viszont nem értem, hogy nem ugyanaz a kumiszmurci folyik folyik az óvodai konyhán is?
Hogyhogy ott ez nem probléma?
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 07 23:02 #813

  • Béla
  • Béla profilkép
áááááá,, hagyjuk :lol:

Nem arról van szó, hogy nekem nem felel meg a vízminta minősége :sick:
Az ANTSZ nem ad ki addig működési engedélyt
Persze a sikertelen vízmintákért fizethetek díjat, akár több tucatszor is.. (illetve most egy hónapig azt sem, mert " szabadságon " van az egyetlen vízmintavételező atyaúristen)
Hirtelen megunta a munkát, mi után jegyzőkönyvet vétettem fel...







Ja és természetesen adót, járulékokat is fizethetek egy profitot nem termelő vállalkozás után...
Kapische?:D
Utolsó szerkesztés: 2013 febr. 07 23:08 Írta: Béla.
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 07 22:22 #812

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Víztisztítóval? 40-50E körül lehet kapni ozmózisost.
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 07 21:59 #811

  • Béla
  • Béla profilkép
Stratos beküldte:
Én biza bevinném az egyébként nem létező saját kutam vizét, oszt jó napot. Vagy vinnék mintát arról az egyetlen közkútról a Kossut u. sarkáról, amely az átmeneti időszak alatt az eü. előírásoknak megfelelő vizet tud produkálni.

Csak hogy ez nem így működik.. jön egy nagytudású illető.. elviszi a forrásban lévő kumiszmurcit és egy idő után értesítenek, hogy nem megfelelő a vízminta,, vagy a kumiszmurciminta...
Kinek, hogy tetszik...
Ja... majd el felejtettem.. természetesen jó pénzért teszik mind ezt..:D
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 07 21:15 #809

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Én biza bevinném az egyébként nem létező saját kutam vizét, oszt jó napot. Vagy vinnék mintát arról az egyetlen közkútról a Kossut u. sarkáról, amely az átmeneti időszak alatt az eü. előírásoknak megfelelő vizet tud produkálni.
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 07 20:15 #808

  • Béla
  • Béla profilkép
Kedves Stratos!

De van változás...
a változás annyi, hogy azóta egy új kút lett rákötve a a hálózatra...
Illetve régi, új... nem is értem.. évek óta probléma volt, van az ivóvíz ellátással és az a fránya kút csak ott állt... pangott benne a víz... (igaz erre felé sok egyéb dolog is pang..)
Most meg az a rossz kút mentette meg az ivóvíz ellátást.. és a beüzemelésével sikerült az arzén mentesítő beüzemelése nélkül is az új normáknak megfelelő érték alá csökkenteni a délegyházi ivóvíz alkotóelemeit.
Ezen információk mind itt e fórumon olvashatóak , nyilvánosan..
Az megint egy más kérdés hogy ha ez így van, akkor ugyan mi a fenének van szükség egy ,szerény 250 millió forintos beruházásra, mely a délegyházi ivóvíz arzén tartalmának az egészségügyi határérték alá történő leszorítására lesz megépítve?
Csupa- csupa ellentmondás..



Ön mit tenne egy induló vállalkozás helyében, kinek az indulását a sorozatosan sikertelen vízminta akadályozza?
Ezzel nem kis anyagi megterhelést és kárt okozva a gazdasági társaságnak.
Kíváncsi leszek a véleményére ,mert a magam véleménye már megvan az ügyben...

Tisztelettel: Kulcsár László
Utolsó szerkesztés: 2013 febr. 07 20:57 Írta: Béla.
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 07 18:21 #807

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Fórumtársak!

Megjegyezném, hogy a tavaly kierőszakolt vízvizsgálati jegyzőkönyv óta semmilyen új hivatalos információnk nincs a szolgáltatott vizet érintően. Sem a DTV sem az Önkormányzatunk honlapján.

A legutolsó mérési jegyzőkönyv minősítése szerint "NEM IVÓVÍZ"
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 06 17:44 #793

  • Béla
  • Béla profilkép
Béla beküldte:
Tisztelt Zoli99 !
Nem.. az nem klór, hanem oldott oxigén.

NAGY VALÓSZÍNŰSÉGGEL az arzén mentesítő berendezés működése folytán kerül a vezetékes vízbe...
Amikor a csapon kiengedi a vizet,, pár másodperc alatt felszabadul a vízből..

Ettől fontosabb kérdés. hogy az arzénmentesítés során fennmaradó technológiai maradványvíz, mely arzént ,az egészségügyi határérték ,akár több százszorosát meghaladó mértékben is TARTALMAZHATJA..
Mi módon és hová kerül. semlegesítésre , elvezetésre. tudniillik veszélyes anyag

Korábban FELVETŐDTEK OLYAN LEHETŐSÉGEK, hogy a Délegyházi KSK gyepszőnyegét öntözik majd az arzénmentesítő berendezés maradványízével...
Vagyis nem kis pénzért kinyerjük az arzént a kút vizéből és utána gond nélkül visszajuttatjuk azt az ivóvíz bázisba. ráadásul mindezt a kinyerésre szolgáló kút közvetlen szomszédságában..
Én nem kérdezem meg a település Polgármesterét , mit gondol erről de ajánlom önnek, önöknek..
Kérdezzenek..
Van kérdezni való itt elég.
Még az is elképzelhető, hogy érdemleges, egyenes választ kap, kapnak.

Meg lehetnek kérdezni azt is, hogy mi a helyzet a melegvizes kúttal.
Egy időben még lakossági fórum és tájékoztatás is volt a talpunk alatt elhelyezkedő, hatalmas kincsről. de nagy a csend immár harmadik éve.
A falu lakosságának túlnyomó többsége nem is rendelkezik információval a tényekről, hogy településünkön van egy termálvizes kút,, mely immár évtizedek óta lezárva áll..

:S

A Délegyházi ivóvíz fehéres, tejszerű elszíneződése valószínűleg oldott oxigén jelenlétére utal..
Tudta meg Kulcsár László az ingatlanán megjelent , vízmintát vevő . nevét elhallgatni kívánó ÁNTSZ szakembertől .
Mely vízminta természetesen , szokás szerint nem felelt meg az ÁNTSZ előírásainak így a vízmintavételt, szintén szokás szerint meg kellett ismételni, természetesen ingyen, bérmentve.Ahogy az az első esetben is történt.
Mely vízmintavétel során a délegyházi csapvíz( nem nevezném ivóvíznek, újfent a fórumtársam által és általam , megfigyelt elszíneződést mutatta)
Azt is belátom, nem fogyaszt minden élegyházi lakos csapvizet Délegyházán
Természetesen a csapvizet nem fogyasztók az említett jelenséggel nem is találkozhatnak .

Jelenleg ott tartunk , hogy szerény 44 000 ft kifizetése után él a remény, hogy az ingatlanomra becsordogáló délegyházi olcsó vezetékes víz valamilyen csoda folytán megfelel a követelményeknek.
A vízmintavétel hamis csekkmásolatait, illetve a hamis vízminta jegyzőkönyvet, természetesen bár kinek rendelkezésére bocsájtom.



Tisztelettel: Kulcsár László

A következő pár sor előző bejegyzésemhez szorosan kapcsolódik... sőt annak folytatása.. megjött a második vízminta eredmény ... A remény meghalt....
Bár a közüzemi számláimon ivóvízért fizetek, fizetünk,, mind ettől függetlenül a csapból ha nem is vörösbor de erjedt kancatejhez (lásd kumisz) hasonló folyadék dől ma is.Mely nem megfelelő az aránytalanul magas ellenértékének kifizetésén túl semmire.. legalábbis jövedelmet, megélhetést teremtő, vállalkozásra, munkára semmi képen..

Mivel a remény ma meghalt, hogy Ráckevén, azon a híres vagy hírhedt Ráckevén valaha is sikeres vízminta eredmény születik független, hatósági vízminta vételezést eszközöltem..
Egyrészt mivel meguntam a hivatali packázást, zsebemben történő turkálást
Másrészt furcsa módon a ráckevei ÁNTSZ .ben ma felvétetett jegyzőkönyv megírása után kiderült, hogy sem nekem, sem másnak ott vízmintát nem tudnak venni, mert B. L. egy hónap!!!!! szabadságra ment..
B.L. veszi le ( illetve vette ezidáig)a vízmintákat a ráckevei ÁNTSZ megbízásából így nálam is ő tette..
Furcsa, hogy éppen ma derült ki az illető, hirtelen szabadságolása..

Az eljárás végén valakinek nem lesz igaza...
Ha újfent rossz lesz a vízminta ,akkor vajon kinek és ha netán jó lesz, akkor kinek?
Tetszik tudni ..az a tipikus... mondás... a sapkás

Ui: Ha valakinek vízmintára van szüksége amennyiben lehetőség van rá ne a fent megjelölt városban végeztesse.

Tisztelettel: Kulcsár László
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 03 20:23 #770

  • czipriota
  • czipriota profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: 2
Vezesd be a vizet csinálj utat fizess jó sok adót.És a futballpálya fényre derül.
És távolról megnézheted hogy isszák a bennfektessek az áldomást a Nádtetős becsület süllyesztőbe.
Téma zárolva.

Válasz: Arzénes vizet kapunk a vízvezetékből? 2013 febr. 02 01:02 #755

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Boross Adrienne!

A védőnői szolgálatra vonatkozó részletes adatokat megtalálja e honlap Közérdekú információk menüpont alatt.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Téma zárolva.
Oldalmegjelenítési idő: 1.226 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.