Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Érdekes...............

Válasz: Érdekes............... 2013 márc. 23 20:08 #935

  • KMK
  • KMK profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: -1
Kedves Attila!

Én is sajnálom, hogy ilyen félreértés történhetett, és megértem Norbiék csalódottságát.
Hangsúlyozni szeretném, hogy időpontot a Kölcsey Művelődési Központ munkatársaival kell egyeztetni.
A Nádas Söröző vezetése és dolgozói csak segítenek a szaunázni vágyóknak, hogy hétvégén is lehetőség legyen a szauna használatára. Ők azoknak adják oda a kulcsokat, akik péntek estig bejelentkeztek nálunk.

Remélem az egy órával ezelőtt kiírt tájékoztatónk segíteni fog abban, hogy a jövőben ilyen eset ne történjen.

Bármilyen kérdés esetén állok továbbra is a szolgálatára!
Tisztelettel: Derzsi Katalin
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2013 márc. 23 19:56 #934

  • K.Ati
  • K.Ati profilkép
Kedves Kata!

Engem személy szerint nagyon hidegen hagy ez a szauna. Viszont nem hagy érintetlenül, hogy láttam a két fiatalt, amint messziről cipelik a tűzrevalót és mosolyogva mennek, hogy jól érezhessék magukat egy kicsit legalább. Nem tudom elképzelni, hogy hirtelen ötlettől vezérelve vágtak neki.
Jó lenne ezt tisztázni.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2013 márc. 23 19:37 #933

  • KMK
  • KMK profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: -1
Tisztelt Kovács Attila!

Hermann Norbert valóban írt egy levelet facebookon, március 16-án szombaton, amiben érdeklődött, hogyan lehet igénybe venni a szaunát.
(Elnézést, de hétvégén nem volt időm válaszolni. Ezért tőle is elnézést kértem.) Hétfőn megírtam neki a tudnivalókat. Írta, hogy jelentkezni fog.
Péntek délelőtt kolléganőm telefonon tájékoztatta, hogy lehet igénybe venni a szaunát, de időpontot nem egyeztettek.
A Kölcsey Művelődési Központban vezetjük a táblázatot, hogy ki mikorra jelentkezett be. Az időpont egyeztetés az Önök érdeke, hogy senki ne menjen hiába a szaunához, ha már más épp használja azt.

Senki nem élvez elsőbbséget. Aki valamelyik elérhetőségünkön bejelentkezik, azzal időpontot egyeztetünk. A szaunát egy csoport általában több órára foglalja le, hiszen a szauna felfűtése is legalább fél-egy órát vesz igénybe.

Tisztelettel:
Derzsi Katalin
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2013 márc. 23 19:10 #932

  • K.Ati
  • K.Ati profilkép
Kedves KMK!

Én csak azt tudom, amit ismerősöm mondott, illetve írt:
"az a baj hogy már kettő hete probálok választ kapni irtam a Katának(Derzsi hogy élni szeretnék a lehetöséggel!ö 5 nap után válaszolt hogy bocs hogy nem tudtam válaszolni:Dez is vicces ugyan mert kettö mondatnyi idő nem volt a személyemre ! kaptam egy telefonszámot amit 2 napig reggeltöl estig hivtam!tegnap reggel felvették a telefont és azt mondta egy személyiségét nem felfedő hölgy hogy igen igen a nadas sörözöben kérhetem el a kulcsot jolvan eklmentem ide ahol ott volt a nagy jani és azt mondta hogy (tegnap )hogy ma kettöre mehetünk és közben valakivel telefonállt!!! jolvan ma reggel ugye találkoztunk vitttük a fáta az öcséémmel hogy ezen a hétvégén kicsit jol érezzük magunkat a lehetöségekhez képest lementünk levittük a fát a szaunához elmentem a kocsmába a kulcsokért erre a nagy jani azt mondta hogy nem vagyunk bejelentkezve! hogy a koxcsmában lévö azthiszem söt biztos hogy nem délegyházzin lakosok vannak bejelentkezve mára és ott mondta a hölgy hogy egész este maradnak!mi hátat forditottunk öcsémmel és hazakullogtunk a fát ott hagytuk a szerencsés (kiválasztottaknak!))

Talán szerencsésebb lenne egy érkezési sorrendet felállítani.
Tisztelettel:
Kovács Attila
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2013 márc. 23 18:57 #931

  • KMK
  • KMK profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 7
  • Karma: -1
A szaunahasználattal kapcsolatban...

Kedves Érdeklődők!

A szaunát bárki igénybe veheti, aki előzetesen időpontot egyeztet a 24/212005-ös telefonszámon, vagy a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy személyesen a Kölcsey Művelődési Központban, hétköznapokon 10 és 19 óra között.

Időpont egyeztetés szükséges, mivel a szauna befogadóképessége korlátozott.

A szauna kulcsa hétköznap a Művelődési Házban, hétvégén a Nádas Sörözőben vehető át.

Felhívjuk figyelmüket, hogy csak hétköznap tudunk időpontot egyeztetni, ezért szíves megértésüket kérjük.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2013 márc. 23 17:13 #930

  • Béla
  • Béla profilkép
Ez tényleg érdekes........... :ohmy:

Még szerencse, hogy sosem jártam a facebook-on... és jövőbeni terveim között sem szerepel..
Egyébként a szauna még létezik? Nem vitorlázott át az Északnyugati átjárón?
Sebaj, ha esetleg már átvitorlázott.., jön helyette majd a stabilabb, szárazföldi talapzaton nyugvó autós mozi..

Ha már az érdekességek felsorolásánál tartunk...
Ím, még egy érdekes dolog..

A minap értesültem róla, hogy ( bizonyos körökben ) téma, hogy egy Béla nevű délegyházi lakos a településén zajló környezetkárosítás, falurombolás ellen történő figyelemfelhívását egyesek.. sérelmezik..Sőt egyenesen uszítanak a Béla ellen..

Nos hát üzenem a sérelmezőknek, üzenem az uszítóknak...
Annak a fának az árnyéka az enyém is..
Annak a bokornak a látványa az enyém is....
Annak a fűszálnak az illata az enyém is..

Ugyan úgy ,mint a többi délegyházi lakosé...
Bár többségünk tüzelőberendezésében nem égett el abból a sok kiirtott fából egy kuglira való sem.. és a pénztárcánkat sem vastagította a fa ellenértéke..
Legalábbis a többségünkét egészen biztosan nem..

Szóval tessék hátrébb hőkölni az agyarakkal..

Majd elfelejtettem... a FÁK- ról jut eszembe..
No nem a Rákóczi utiakról... :lol:
Utolsó szerkesztés: 2013 márc. 23 17:29 Írta: Béla.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2013 márc. 23 14:46 #929

  • K.Ati
  • K.Ati profilkép
Most láttam A Facebook-on egy érdekes bejegyzést Délegyházával kapcsolatban. Pontosabban a szaunával kapcsolatban.

"X Y: HAZUGSÁGOKBA ÉS AKADÁLYOKBA ÜTKÖZTEM ELŐZETES EGYEZTETÉSEK UTÁN IS kATA AZT KIVÁNNÁM NEKED hOGY KÉZEN FOGVA A nAGY jANIVAL ÉS A TÖBBI FELELŐS EMBERREL ÜLJETEK BE AZ 1 ES TAVON LÉVŐ USZÓ SZAUNÁBA ÉS ÉREZZÉTEK JOL MAGATOKAT!:) REMÉLEM ÉLSZ A LEHETŐSÉGGEL MERT ÉN 2 HETE PROBÁLKOZTAM EZZEL DE SAJNOS NEM SIKERÜLT IDE NEHEZEBB BEJUTNI MINT A PARLAMENTBE !

kATA HA 10000ET FIZETEK AKKOR TALÁN ELÖBB LESZ LEHETŐSÉGÜNK EZT KIPROBÁLLNI!AZT HITTEM HOGY EZ DÉLEGYHÁZA POLGÁRAINAK LEHETŐSÉGE NEM OLYANOKÉ AKIK VALAHONNAN IDELYÖTTEK MERT ISMERETLEN ARCOK VOLTAK A JANI PÁRTFOGÁSÁBAN!"


Ez valóban így működik? Ki állapítja meg a sorrendet?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2012 nov. 24 20:50 #584

  • acélszív
  • acélszív profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 5
  • Karma: 1
A földön élő emberek kilencvenöt százaléka egyszerűen tehetetlen. Egy százaléka szent, egy százaléka hülye. A többi három százalékot azok teszik ki, akik megteszik, amiről úgy vélik, hogy megtehetik.

Stephen King
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2012 nov. 18 17:05 #556

  • csikadam
  • csikadam profilkép
A történet s annak háttere nem is oly rendhagyó...

Ha nem személyeskedik az ember, nincs rá oka a település cenzorának, hogy törölje véleményemet...
Tehát, szereposztás szerint..
Alaptétel:
1.
- A népet nem lehet leváltani.
- A nép által választott vezetőket igen.
2.
- Demokrácia hiánya?
- Közel az út diktatúrához, a fasizmushoz...
3.
- Habár felül gálya... És tudjuk is tovább...
- Azért a víz az úr...
4.
- Az egér,elnyomó állapota teljesen azonos az elnyomott állapotával...
Az egyik,mert önmagát és Családját hamisan megvezető állapotában tévedésből került hatalomba...
- A másik pedig,mert megválasztotta...

És kérdés, ki, mikor jön rá,hogy szerepzavarban van?

Végül, hogy a csak ordító egerek mikor jönnek rá arra, hogy semmi helyük a Nép Porcelánboltjában?

Bizony, a választók arra is képesek,
hogy legalább távoztatás eredményéig
gondolkodásra késztessék
a szellemileg is pöttömnyi egereket...

Erdélyi István
Utolsó szerkesztés: 2012 nov. 18 17:06 Írta: csikadam.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2012 nov. 18 14:37 #555

  • gondolkodó
  • gondolkodó profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 24
  • Köszönetek: 3
  • Karma: -9
Bocs az elöbb lemaradt:" az egér a hegytetőn is egér , az elefánt a völgyben is elefánt "az egér soha nem ordit az elefánt igen,az egér rafinált , az elefánt a nagyságát fitotg :sick: attja..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2012 nov. 18 14:16 #554

  • gondolkodó
  • gondolkodó profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 24
  • Köszönetek: 3
  • Karma: -9
Tisztelt Kulcsár Laci!
Sajnos sok a valoság abban amit leirt, én is a képzelettre bizom válaszom az Alpolgármesterrel kapcsolatban: jo Séf lehetett volna belőle de ahhoz 2 dolog kellett volna , ami az Alpolgármesterséghez nem kell ,lehet találgatni nem nehéz...
üdv
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2012 nov. 17 22:56 #552

  • csikadam
  • csikadam profilkép
Tisztelt Kulcsár László!

Igaz, amit hallott arról a víz -gáz szerelőről, a kezdőbetűinek neve: K.L. bár lehet,hallott már róla...
A az al- és a fel- polgármester szerint az úgynevezett
" szociálisan rászorulók " egyike pedig a Hallai Kft.volt...

Egyébként itt a tél, nyakunkon...

Sokaknak ma is 25 fok meleget jelent a közös pénzből, de,ha bárki fázik, megfagy, meghal, vagy rosszabb, -de érthetőbb esetben - magára gyújtja a házát, akkor ki áll elő,hogy a felelősséget viselje?
Erdélyi István
Utolsó szerkesztés: 2012 nov. 17 22:57 Írta: csikadam. Indoklás: módosítás
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2012 nov. 17 12:54 #551

  • Kulcsarlaszlo
  • Kulcsarlaszlo profilkép
Érdekes délegyházi történet........


csikadam fórumtársunk gondolatait olvasva eszembe jutott egy körülbelül két éves történet..

Egy délegyházi lakos tudomást szerzett róla, hogy a Délegyházi Polgármesteri Hivatal vizesblokkját felújítani szándékozik a vezetés..
Az a vezetés, mely már akkor is.. településünk szűkös anyagi helyzetéről regélt..

Gondolt egyet ez a délegyházi lakos és tett egy úgynevezett nyilvános felajánlást..
Éppen ezen a honlapon... ezen a fórumon..

(Mellékesen jegyzem meg.. a felajánlás valamilyen okból már nem olvasható a honlapon... még az is lehet, hogy légből kapott kacsa. vagy rosszindulatú híresztelés...)

A délegyházi lakost a következő dolog vezérelte ,felajánlása megtételekor.
Ha már egy település önkormányzata anyagilag szűkös helyzetben van, akkor mi délegyházi lakosok segítsünk erőnk szerint és takarékoskodjunk kicsinyke Délegyházánknak..
Szóval a felajánlás lényege a következő volt...
A lakos felajánlotta, hogy tanult szakmájába vágó munkálatokat ingyen ,társadalmi munka formájában elvégzi a vizesblokk felújítása során ,HA ÉS AMENNYIBEN a Polgármester és a KT. vállalja, hogy a vizesblokk felújításával kapcsolatos összes szakipari munkálat társadalmi munka keretén belül fog elvégzésre kerülni.


A lakos felajánlását a település Polgármestere pár órán belül elfogadta.. sőt egy napon belül két további felajánlás érkezett a villanyszerelési munkák elvégzésére.

Telt az idő.
Értesítették a Délegyházi polgárt, hogy indul az alapozás... és az az előtt esedékes munkálatokat ,ha lehet végezze el a megállapodás szerint..

A délegyházi polgár ígéretéhez híven meg is jelent a helyszínen..
Ahol a következő dolgokat tapasztalta,,,.. illetve a felújítás tervrajzát látva észrevételt tette.. ( Mely tervrajzot egy neves Délegyházi mérnök készített, természetesen ellenszolgáltatás fejében) A WC fülkék mérete erősen szabvány alatti.. és ezen változtatni kellene... hívta fel a figyelmet a délegyházi polgár.
Majd elvégezte az aktuális munkafázist, mely rá tartozott.

Egy idő múlva értesítést kapott ,hogy mehet és folytathatja a munkát ,mert az ütemterv egy része újfent teljesült..
A polgár ment és elvégezte az újabb munkafolyamatot.. ,melyet az Alpolgármester felügyelt..
A Délegyházi polgár ott szerzett tudomást róla, hogy bár ő azzal a feltétellel vállalta a társadalmi munkát, hogy a összes szakipari munka társadalmi munka keretén belül valósul meg... a dolgok úgy állnak, hogy mindenki más anyagi ellenszolgáltatás fejében végzi el a rá eső részt...
A polgár gondolt egyet magában... és elvégezte a következő munkafázist..
Amikor végzett, az Alpolgármester tájékoztatta, hogy jönnek vakolni a kőművesek és egy hét múlva jöhet a polgár szerelvényezni...


Apró részlet de beszédes...


A polgár, az a délegyházi felhívta az építési munkálatokat felügyelő Alpolgármester figyelmét, hogy a vakolási munkák előtt el kellene végezni a villanyszerelési munkálatokat.

Erre az Alpolgármesternek a következő válasz hagyta el a száját.
"No akkor kell keresni villanyszerelőt."
Meghökkent a délegyházi polgár..
Hiszen a saját szemével olvasta ezen a fórumon két másik délegyházi polgár, villanyszerelőszakember felajánlását ,mely szerint a rájuk eső részt elvégzik, társadalmi munkában..

Meg is kérdezte a polgár az alpolgármestert, hogy ugyan miért kell villanyszerelőt keresni ,mikor van?
Az Alpolgármester a következő választ adta.....
"X.Y. nem jöhet, mert személyi összeférhetetlenség lépett fel..."


Hmmmmmmmmm.. gondolta magában a délegyházi Polgár..
És a következő kérdést tette fel az Alpolgármesternek..
Igaz e az, hogy az ő munkáját kivéve minden más munkafolyamat elvégzése a Délegyházi Polgármesteri Hivatalnak, ergo egész Délegyházának pénzbe került?

A válasz a következő volt...
"Igen mert úgy gondolták, hogy így szeretnének szociális támogatáshoz juttatni olyan embereket, akiknek nincs munkájuk.."

Megint gondolt egyet a Délegyházi polgár és magában fortyogva.. elkullogott..

Eltelt egy ,két hét és szóltak a délegyházi polgárnak, hogy mehet és befejezheti a munkát..
A polgár ígéretéhez híven ment, bár éppen lett volna más dolga is...

Ha a polgár jól emlékszik, akkor úgy 2011 májusának közepén lehetett

A vizesblokkban egy ember tevékenykedett ,a burkolási munkát végezte..
A délegyházi polgárnak feltűnt, hogy a beépítésre került új ajtók vakküszöbei bent vannak ... nem lettek kiszedve.
Gondolt magában a délegyházi polgár ha már eddig senkinek nem tűnt fel ,akkor ő szól, hogy bár a WC fülkék használhatatlanul kicsik , pedig ezt ő még a munkálatok megkezdése előtt jelezte. akkor legalább a minimális esztétikai normáknak megfelelve a vakküszöbök ne rontsák a majdani összképet ő bizony szóvá teszi...
A polgár felhívta a burkoló "szakember" figyelmét, hogy a vakküszöböket fel kellene szedni és a teljes aljzatot, szépen egybeburkolni... majd neki fogott volna a fűtés szerelési munkáknak, mely elvégzéséért valójában megjelent..

Igen ám de gond merült fel...
A fűtési rendszert nem üríthette le, mert a hivatali dolgozók fáztak ,lévén elég hűvös idő volt odakint...


S bár a Délegyházi polgár otthon ,mint sok más délegyházi polgártársa , legalább egy hónapja nem fűtött... elszoruló szívvel vette tudomásul, hogy valóban mennyire rossz anyagi helyzetben is lehet kicsinyke településének önkormányzata... ha Május közepén megteheti, hogy 25 C fokot biztosítson a hivatali épületben.
A polgár gondolta nem baj, legalább szólt a burkolónak, hogy a vakküszöböket fel kell szedni és más irányú elfoglaltságot keresve elslattyogott..

Egy pár nap múlva megjavult az időjárás, megjött az értesítés,, Kész van minden... mehet a Polgár és befejezheti a munkát..

A délegyházi polgár megérkezése után meglepődve tapasztalta, hogy bár jó szándékúan megjegyezte a "burkoló szakembernek", ugyan szedje már fel az ajtók alól a vakküszöböket. A vakküszöbök szépen ott virítanak a kissé elnagyolt módon helyükre illesztett burkolólapok között...

A délegyházi polgár magában füstölögve bár de elvégezte a rá tartozó munka utolsó fázisát és egy utolsó , jó nagyot gondolva otthagyta a délegyházi felújított vizesblokk épületrészt..

A fórumot olvasgatva gondoltam arra, hogy ezt a délegyházi történetet elmesélem...
s bár meglehet, hogy csupán csak a képzelet szüleménye, az is meglehet,a valósághoz vajmi kevés köze van... továbbá csakis kacsákat ,mi több rosszindulatú híreszteléseket tartalmaz..
Azért hátha van olyan polgár délegyházán ki ezeket a sorokat olvasva,,, elgondolkodik, elmereng azon.. hogy ez akár meg is történhetett Délegyházán..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2012 nov. 16 23:30 #548

  • csikadam
  • csikadam profilkép
Tisztelt Polgármester úr!

Én tisztelettel vártam konkrét válaszát a konkrét felvetésekre.
Valakinek nem sikerült... Vagy a kérdéseim sora,vagy a válasza...

Minden alapot nélkülöz, azaz hazugság részemről a korábbi kiadások sorában a polgármesteri épületben megvalósított mosdó bővítés? A félig kész út elkészülte Dunavarsány és Délegyháza között? A sportkör, azon belül a focicsapat aránytalanul magas támogatása? Az EDE szükségtelenül magas és el nem fogadható támogatása? A volt jegyző asszony számára a nem bírósági ítéleten alapuló tízmillió forint kifizetése? Esetleg például a Tavirózsa Kempingnek nyújtott mindenfajta józan és szakmai számításnak ellentmondó bérletdíj csökkentés?

Az Ön levele szerint alaptalan, amit írtam,azaz hazudtam.
Véleménye van a tartalom közzétevőjéről,azaz, hogy tájékozatlan vagyok...
Felületesnek nevez, sértő módon,de egyetlen kérdésem módját, tartalmát nem cáfolja meg.

Nem ütök meg olyan hangot, amely alkalmat teremthetne Önnek arra, hogy írásomat kitörölje.

Nekem nem is kell, hogy tartalmas választ adjon, elég, ha megírja rajtam kívül a több,mint három ezer délegyházi lakosnak az igazat a kérdésekre, bárki is fogalmazta meg őket...

Erdélyi István
Utolsó szerkesztés: 2012 nov. 16 23:31 Írta: csikadam. Indoklás: módosítás
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Érdekes............... 2012 nov. 16 14:37 #547

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt csikadam úr!

Tájékoztatom, hogy minden alapot nélkülöző, tájékozatlanságát és felületességét ellenben kiválóan bizonyító felvetéseire sem most, sem a jövőben nem kívánok válaszolni.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal
Utolsó szerkesztés: 2012 nov. 16 17:36 Írta: Rieblantal.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.245 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.