Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 szept. 18 20:13 #1166

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Polgármester Úr!

A délegyházi aszfalt nélküli utak aszfaltozása kapcsán korábban szó volt egy olyan konstrukcióról, melynek segítségével - az érintett lakók anyagi hozzájárulása mellett - finanszírozhatóvá válik a beruházás. A konstrukció megvalósításához az érintett utcában lakók 2/3-ának hozzájárulása szükséges. Úgy látjuk, hogy ez nem minden utcában tud megvalósulni, mivel sok a beépítetlen telek, így ezek tulajdonosai joggal hivatkozhatnak az egyébként fizetett telekadóra, mondván, miért nem ebből a pénzből újítják fel az utakat.

Ennek megoldására szeretnék tenni egy javaslatot:

Az Önkormányzat, mint helyi adóhatóság minden olyan, az érintett területen beépítetlen telekkel rendelkező tulajdonos részére, aki telekadót köteles fizetni, tegye lehetővé, hogy a telekadó összegét az útfelújításra befizetett éves hozzájárulás mértékével csökkentse. Ez - figyelemmel az előzetesen jelzett, havi kb. 3 000 Ft-os hozzájárulásra - éves szinten kb. 36 000 Ft-os kedvezményt jelentene telkenként. Mivel a telekadó átlagos mértéke 70-120 000 Ft között mozog, így talán sokkal több tulajdonos járulna hozzá az utak aszfaltozásához, továbbá az Önkormányzat konkrét anyagi hozzájárulása is megjelenne a rendszerben.

Csak a Vadvirág utca - Zöldrét utca - Nyírfa utca vonalon kb. 78 db telek van (ebben nincs benne a most kiparcellázott 65-70 új telek a Cserje sor Nyírfa utca vonalán), melyből kb. 36 - 40 db beépített, a többi üres. Az üres telkesek mind megfizetik a telekadót. Ha ezzel a megoldással elérhetjük a 2/3-ados hozzájárulási arányt, úgy életképessé válhat az útfelújítás finanszírozása.

Kérem, hogy szíveskedjenek tájékoztatást adni arról, hogy milyen formában kívánják az ingatlantulajdonosokat megkérdezni arról, hogy ki az aki hozzájárul a felújításhoz és ki az aki nem (az Önkormányzat a telekadó beszedésekor is értesíti a tulajdonosokat, tehát címlistával rendelkeznek)? Egyelőre még azt sem tudjuk, hogy milyen arányú a hozzájárulás?

Kérem továbbá, hogy szíveskedjenek a beruházás várható teljes költségéről tájékoztatást adni, mert ennek ismerete nélkül még számolni sem tudunk.

Kérem, hogy a fenti javaslatot megfontolni és megtárgyalni szíveskedjenek.

Tisztelettel:

Pusztai Gábor
Utolsó szerkesztés: 2013 szept. 18 20:14 Írta: Itsnogood.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Grabó

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 aug. 27 19:45 #1150

  • czipriota
  • czipriota profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: 2
Bocsánat Üdvözletem
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 aug. 27 19:44 #1149

  • czipriota
  • czipriota profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: 2
Tiszteletem.
Nagyon téllik az idő.
Nem látunk munkálatok előkészítését.
Konkrét dátumot nem tud esetleg?
Valószínű a szerződés meg van a kivitelezővel. Mi mennyi.És a határidők
Kérünk pontos határidőt és kevés részleteket.
Sok volt már az ígéret.
Tavasszal szét dúlták a Bányász Sor elejét.
Útjavítás ürügyén pedig eladási szándék volt a háttér.
Aki 1 fő megvette az előtti terület egyszerre nem volt útba.
Megjegyzem a területen burjánzik a parlagfű.
Az ott lakók most jelentik az illetékes hatóságoknak..
Bizony átkozottak ezek a vikkendesek.
Van velük baj de jó a kemény adóforintjaik.
Ha tudna határidőt az útra vonatkozóan. meg köszönném.
Űdvözletem
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 aug. 26 08:23 #1148

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Polgármester Úr!

Kérem, hogy a többi érintett útszakaszra vonatkozó ltp-s tudnivalóról, lehetőségről, a finanszírozás és a költségvetés részleteiről is szíveskedjenek tájékoztatást adni. Nem csak a Rákóczi út keresztutcáit érinti a probléma.

Üdvözlettel:

Pusztai Gábor
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 aug. 24 11:40 #1145

  • petyo
  • petyo profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: 0
Kedves Polgármester Úr!

Nem értem az Ön kérését teljesen!
Mit is kellene előterjeszteni és miről is kell dönteni?
Hisz, pár nappal ezelőtt az egyik érintett lakos személyesen is kérte Öntől a dokumentumokat, és azzal az információval látta el, hogy Délegyháza honlapján ez megtalálható.

Keresgéltem a honlapon, de nem találtam, ezért bátorkodtam Önt megkeresni, hogy igazítson útba a honlapon.

Kérésének eleget téve, kérésemet/igényemet elküldtem Önnek címezve az említett emailre.

Mikor számíthatok válaszra, illetve a kért adatokra?

Üdvözlettel: Cseh Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 aug. 23 21:00 #1144

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Cseh Úr!

Kérem küldje meg a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre fenti kérését, az előterjesztést és a döntést rövidesen megküldjük az Ön által jelzett címre.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 aug. 23 15:33 #1143

  • petyo
  • petyo profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: 0
Tisztelt Polgármester Úr!

Információim szerint a Rákóczi utca keresztutcáira a pályázati kiírás megtalálható a honlapon!
Mint érdekelt lakos (aláírásommal hozzájárulva az út építéséhez) információt szeretnék, arról mit fogunk kapni a kifizetett pénzünkért!
Természetesen feltételesen a "kifizetett pénzünkért", hisz remélhetőleg az általam lakott utcában meg lesz a szükséges aláírás.

Segítségét kérem, hogy ezt hol találom!

Segítségét előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Cseh Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 júl. 30 19:09 #1131

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Pusztai Gábor!

Még egy kis türelmet kérek. Reményeim szerint egy-két hónapon belül rendben lesz az út.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 júl. 30 17:12 #1130

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Polgármester Úr!

Érdeklődni szeretnék, hogy a Rákóczi utca aszfaltozására mikor kerül sor. Előzetesen azt a tájékoztatást kaptuk, hogy június-júliusban végzik el. Varsányban már aszfaltozták az utcát, tehát a gép már volt a környéken.

Üdvözlettel:

Pusztai Gábor
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 jún. 27 15:43 #1118

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Polgármester Úr!

Ezúton kérem, hogy a Nyírfa utcát szíveskedjenek gallyazni és kaszálni, mert a kerítésekkel és betonoszlopokkal tűzdelt szakaszokon az akác úgy belóg az útra, hogy nem tudunk autóval közlekedni. A kiálló ágak végigkarcolják az autókat.

Kérem továbbá, hogy az úton lévő gödröket szíveskedjen betömetni, a gréderezés nemrég megtörtént, de az esőzések miatt a lyukak egyre nagyobbak. Ezt inkább kátyúzással lehetne helyrehozni, mint gréderezéssel.

Köszönettel:

Pusztai Gábor
Nyírfa u. 17.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 jún. 05 17:23 #1092

  • Itsnogood
  • Itsnogood profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek: 5
  • Karma: -1
Tisztelt Polgármester Úr!

Ezúton kérem intézkedését a Nyírfa utca Boróka köz és Cserje sor közötti szakaszát érintő útszakasz eredeti állapotra történő helyreállításához, tekintettel arra, hogy az ezen szakaszon sorházat építő vállalkozó a közműbekötések során (értelemszerűen) megbontotta az útburkolatot.

Az eredeti állapot szerint ezen a szakaszon tömörödött, sármentes sóderút volt, a közműmunkák befejezését követően (a szokásos módon) alulra rakták a sódert, felülre a termőföldet. Innentől kezdve minden esőzésnél sárban csúszkálnak az autók, a gyalogosokról nem is beszélve.

Szíveskedjenek felszólítani az érintett építtetőt, hogy állítsa helyre az eredeti állapotot.

Köszönettel:

Pusztai Gábor
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 ápr. 04 19:50 #947

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
Tisztelt Polgármester Úr!

Annyit tennék még hozzá, hogy tavaly a St. István téren és a Postával szemben a játszótéren az összes facsemetének a kérgét fűnyírás közben körbevágták motoros fűkaszával az oda kirendelt "szakemberek".

Nem lenne egy hátrány, ha ez idén nem ismétlődne meg. Lenne velük legalább egy jól képzett, aki koordinálja őket.

Köszönettel
Révai Csaba
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 ápr. 03 19:53 #945

  • gyuri12
  • gyuri12 profilkép
Tisztelt Polgár mester úr!
Tiszában van vele-e akit ráültetett a gléderre az nem ért hozzá!!!!!!
Akkora sártengert csinált felénk,hogy az hihetetlen!!!!!!!!!!!!
A Rákóczi úton meg nem értem,hogy a vízelvezetés szempontjábol miért nem lehetett volna megint beletúrni srévizavén mint a multkor amit az aznap végző munkástól kértem!!!!!!!!!!
Azt sem értem,hogy miért kellet vele kiabálni az alpolgármesternek !!!
Mikor ÉN azt kértem attól a munkástól,hogy túrjon bele akkor a VÍZ IGEN IS eltudott folyni.
Utolsó szerkesztés: 2013 ápr. 03 23:43 Írta: gyuri12. Indoklás: rt
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 márc. 26 09:23 #940

  • petyo
  • petyo profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: 0
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de tegnap tettem egy bejegyzést.
Vagy lehet, hogy elfelejtettem rákattintani az elküldésre?
Utolsó szerkesztés: 2013 márc. 26 09:24 Írta: petyo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 márc. 21 10:13 #919

  • petyo
  • petyo profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 13
  • Karma: 0
Tisztelt Polgármester Úr!

Lehet, hogy tegnap rossz helyre írtam a bejegyzésemet, mert reagálás nem történt rá, ezért ide is megismétlem.

Már többször is említettem itt a fórumon, ill. a feleségem telefonon többször is beszélt az Önkormányzatunkkal ( az utolsónál tavaly az volt a válasz, hogy "higgyük el máshol is ez a probléma", de szerintem nincs más utcában az út közepén tó, tavak) az utca állapotával kapcsolatban.
Mint tapasztalja nem vagyunk türelmetlenek, hisz kb. másfél éve várjuk, hogy javuljon a helyzet. Ezalatt az idő alatt egyszer volt gréderezés, ami nem ért semmit mert nincs töltőanyag, amit gyalulni lehetett volna.
Részletezném a jelenlegi állapotot, ami a gréderezés előtt is fennállt:
- az utca eleje egész járható, bár tele van az út apróbb nagyobb gödörrel, ami nem éppen kellemes az autó lengéscsillapítójának még 5km/h sebességnél sem
- viszont az utca 2/3-ától található az úton egy kb. 1,5m x 3m-es, 1,5m x 6m-es, 3m x 10m-es és 3m x 10m változó mélységű vizesárok.
Esőzéskor gyalogosan lehetetlen kijutni az utcából a mély vizesárkok miatt, mindez azért mert az utca 2/3-ától lejt az út és egész nagy vízgyűjtő alakul ki, ami az esőzések után több napig is megmarad, még verőfényes napsütésben is. Rajtunk kívül még több kisgyermekes család él itt és hasonló problémákkal küzdenek.
Személyszerit én az ingatlanom előtt a lehetőségekhez mérten feltöltöttem az utcarészt, de nem vállalkoznék a többi ingatlan előtti tereprendezésre.
Több éves szakmai véleményem az (nem biztos, hogy sokat számít), míg nem lesz esetlegesen szilárd útburkolat az utcában, addig szükségesnek látom töltőanyaggal feltölteni az út hatalmas gödreit és valamely módon a vízelvezetést ideiglenesen megoldani.

Egyetlen út vezet ki az utcából, és ezt az utat időszakosan csak autóval vagy csónakkal lehet elhagyni és nem biztos hogy mindenki rendelkezik egyikkel másikkal.
Elnézését kérem a gúnyos mondatomért, de ez a helyzet már régóta.

Érdekelne, hogy lát-e megoldást rövid időn belül erre a problémára? Hisz most kezdődik a tavasz és egy igen csapadékos időszak.

Előre is köszönöm!

Cseh Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.041 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.