Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 06 17:22 #791

  • Béla
  • Béla profilkép
Tisztelt gyuri12!

Nem tisztem megvédeni Péter az állat urat ( kissé morbid a megszólítás ,bocsánat... :blink: )
De.

Péter az állat úr éppen, hogy kemény, kő kemény kritikai észrevételeket tett közzé, igaz kissé szatírikusra vette a figurát.. ez okozhatott némi félreértést..

Zömében egyet értek az előttem hozzászólókkal..
Annyiban módosítanám a dolog lényegi részét, hogy ha az elmúlt 24 évben a helyi önkormányzathoz befolyt, itt maradt súly, illetve teljesítmény adót a település mindenkori vezetése közúthálózatának karbantartására, felújítására költötte volna, illetve költené akkor bizony itt még a Péter az állat úr által emlegetett vaddisznó kocák is aszfaltozott csapásokon közlekednének... s hetente járnának a pedikűröshöz műpatát ragasztatni.


Mint írtam , már nem kérdezek személyesen településünk bársonyszékében ideiglenesen ülésező Polgármestertől semmit.. pedig volna mit.. garmadával.
Viszont bátorítok rá mindenkit, hogy igen is kérdezzen...
Kérdezzen mert rólunk van szó... délegyháziakról.
Ha jöttment ha nem...

Cáfolom azt a délegyházi szállóigét, hogy "Nem kellenek ide városias gondolatok"
Sok minden más már úgysem szabad, a gondolat még igen.
Igen is! Kellenek ide városias gondolatok ha már délegyházát közel városias méretekre duzzasztotta a jelenleg is regnáló vezetés ( délegyházán 1989.- ben 1500 fő körül volt a lakosság létszáma)
A (jöttmentség fogalmával) kapcsolatban annyi hozzáfűzni valóm van, hogy az itt született, itt felnőtt lakosság oly annyira belefásult a "Délegyházi demokráciába", hogy bizodalmunk már szinte csak a jöttmentekben van
még ha ezt nem is vallják be maguknak..

Nézzük csak meg településünk fórumán hány délegyházán született, felnőtt ember mer nyíltan megszólalni?

Kérdezni, kérdezni és kérdezni!!!
Tisztelt fórumtársak..
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 06 16:49 #790

  • gyuri12
  • gyuri12 profilkép
Péter az állatnak!!!!! Egyenlőre még ne a te kocsidban keletkezett anyagi kár hanem az enyémben pedig csak a VASÚT állomásig mentem vele ma már pedig sehova!!!!!!!
Anyagi kár 198.000 Ft ebből az anyag 140.000.- Miről is beszélsz???
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 06 11:05 #788

  • czipriota
  • czipriota profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: 2
Kedves Boros M
Kezd kellemetlen kérdésekbe bocsátkozni.
Ez itt nem talál örömteli fogadtatásra.
El fog telleni kis idő még választ kap.
Vagy ki lesz eb rudalva innen.
Itt demokrácia van ám.Csak az értelmezése furcsa.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 06 11:02 #787

  • czipriota
  • czipriota profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: 2
Tiszteletem.
Tegnap hozzászóltam az írásosához de valami nemtetszőt Írhattam mert moderálták.
Pedig csak megerősítettem hogy pozitívan fogjuk fel a dolgokat.
Ez a fórum is igazolja a Délegyházi állapotokat.
Azt írhatsz ami tetszik a Vezíreknek.Kényes kérdésre meg nincs vagy simlis válasz van.
Kíváncsi vagyok eme szende hozzászólásom meg jelenik e?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 06 08:21 #786

  • borosma
  • borosma profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 4
  • Karma: 0
Tisztelt Polgármester Úr!

Bár nem vagyok született délegyházi lakos, de nem tudok róla, hogy a központban lévő utakat építő közösség építette volna. Tehát szerintem Tőlünk sem várhatja el, hogy hitelt vegyünk fel az önkormányzat tulajdonában lévő úthálózat kiépítésére. Ha pedig ez mi midenki érdeke, akkor minden lakos vegye ki a részét ebből, mint például Bugyi község lakosai, akik egyenlő mértékben voltak kötelesek hozzájárulni az utak rendbetételéhez, önkormányzati rendelet meghozásával.
A szellem lakóparknál lévő lámpatest kihelyezéséről nem kaptam még választ.
Valamint szerintem minden lakost érdekelne, hogy az állam milyen összeget bocsátott Önkormányzat részére, mennyi adósságot fizetett ki?
Mert az így megmaradó összeg elenyésző része elegendő lenne az utak kiépítésére.
Szíves válaszát várva,
Boros M.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 06 00:33 #783

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Jaj emberek!
Ti annyira negatívak vagytok.
Nem is értem, miért kell azt sugallni a hozzászólásaitokkal, hogy az elöljáróinknak csak a szavazatotok, meg az adótok kell, mikor ez utóbbit rátok költik mikor értetek dolgoznak. Mehettek pl focizni, ráadásul a pályán még sárosak sem lesztek, mert hogy műfüves. Egyébként sem értem miért kell félni egy kis sártól, mikor vissza fogjátok azt sírni nyáron, mikor por lesz belőle és azt nyelitek. Azt pedig megírta a polgármester úr az üdülőhelyi topic 550-es hozzászólásában, hogy a grédler nem a vitrinben van, hanem keményen dolgozik. A tanyavilág 40 km-nyi útját egyengeti. Igaz, ez két és fél hónapja volt, és az azóta eltelt 75 nap nem volt elég arra a 40 km földútra ami ott van. Meg aztán vannak ott gyalogösvények, meg vaddisznó csapások is. Azt is le kell ám tolni. Gondolom nem vennétek a szívetekre ha szegény cocák megbotlanának valamiben. Meg aztán rangsorolni is kell valahogy. Tudjátok, kinek-kinek érdeme szerint. Első, a Ferencváros őőő izé, a falu. Aztán jön a Galla, és csak aztán a település kutyái, aztán a macskák, a disznók, majd végül, de utolsó sorban ti. (Az volt a poén, hogy a múltkor ezt ezt viccből elsütöttem egy barátomnak a faluban, mire ő elgondolkodott majd közölte, hogy ebben sajnos igazam van. Mit mondjak, utána már nem volt annyira őszinte a mosolyom. ) Úgyhogy várjátok ki szépen amíg rátok kerül a sor! A hókotró is odaért (már amikor volt olyan) nem!? Igaz, hogy 18 órával a hóesés után, de akkoris. A grédler is oda fog érni. Egyszer. Legyetek pozitívak! Ne arra gondoljatok, hogy a választott vezetőitek brancstól függetlenül testületileg sz..nak a fejetekre, hanem arra, hogy ez tök jó szerves trágya. Ne azon morogjatok, hogy sár van, hanem gondoljatok arra, hogy más mi pénzt kifizet egy iszappakolásért.
Ha meg nem jön grédler az se baj. A természet csak visszaveszi ami az övé. Közlekedni, kimozdulni ugyan nem nagyon fogtok tudni, viszont így lesz egy csomó szabadidőtök amit elüthettek azzal, hogy pl nevet adtok az új természeti képződményeknek. Tanuljatok tőlünk! Felénk az egykori Akácos utca helyén van már Anti tó, Lajos kanyon, Laci hegy, és a többi. Emlegetjük is őket minden áldott nap. Persze ne értsetek félre, ezek az elnevezések csak fiktívek. Ha valaki bármely összefüggést vélne felfedezni valós személyekkel, az kizárólag a véletlen műve.
Egy szó mint száz kedves túlparti sorstársaim, legyetek pozitívak, és fizessetek szépen jó sok pozitív súlyadót, meg telekadót, hagy gyarapodjék a településünk újabb szükséges dolgokkal. Szép Mária szobrokkal, focipályákkal, meg az előttem szólók által említett javakkal. Ti meg ha aszfaltos utat akartok, akkor csináltassatok saját zsebből! Hogyan is képzeltétek, hogy az önkormányzat aszfaltoztatja le a saját útját előttetek? Főleg úgy hogy mindez az üdülőn van.
Skandalum!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 05 21:37 #782

  • gyuri12
  • gyuri12 profilkép
Na végre Haza értem De úgy látom hogy már megint a GANÉBAN KELLETT haza bukdácsolni!!!!! ÚGY LÁTSZIK HOGY MA SE TÖRTÉNT SEMMI VÁLTOZÁS!!!
vagy tévednék???????????
JA igen tévedtem mert eltünt egy-két GÖDÖR! csak ez még mindig ÉDES KEVÉS !!!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 05 09:24 #781

  • gyuri12
  • gyuri12 profilkép
A cikk az jó csak sajnos a múltból nem élünk meg!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 05 07:12 #779

  • gyuri12
  • gyuri12 profilkép
T. Polgármester Úr!!!!!
Tegnap olyan szép idő volt miért nem lehetett letúrni az utat?
Ma reggel már megint a GANÉBAN kellet kisétálni a vonathoz!!!!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 04 19:15 #777

  • gyuri12
  • gyuri12 profilkép
Nem csak a tied fogy :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 04 18:57 #776

  • czipriota
  • czipriota profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: 2
Eléggé fogy már a türelem.
Nyakig érő sárban caplatunk az állomásra,boltba,óvodába,iskolába.És még Építő Közösségről álmodik.De a focipálya műfüves.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 04 18:53 #775

  • czipriota
  • czipriota profilkép
  • TÁVOL
  • Kezdő Fórumozó
  • Hozzászólások: 25
  • Karma: 2
Elnézést a fatális tévedésért.És mindez az ön áldásos tevékenységének köszönhető.
420ft volt az ön királysága előtt.
A majdnem 3 szoros emelkedés magával hozta az utak minősíthetetlen voltát.
A Bányász soron értelmetlen környezetrombolást.
És még talán az utat is mi csináljuk.
Az üdülőövezetből Dunavarsányba járunk vásárolni nincs egy normális bolt.
n az üdülők ellensége.
Pedig tudja ezt örökölte és ez jelenti a községnek jelentős bevételt.
Máshol ezt honorálnák.Ön és a képviselői tudvalevőleg üdülőellenesek.
Pedig mi is szeretjük a focit.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 04 18:37 #774

  • gyuri12
  • gyuri12 profilkép
Tisztelt Polgármester úr!!

Ma megkaptuk az éves adót az ingatlanunkra (mint gondolom h. az összes lakos)
Kérdezem ezt a pénzt mire vagy inkább kire fogja költeni?
Mert ha csak a 25%-kal számolva a befolyt összegnek azt az úthálózatra lenne fordítva
akkor talán még az önkormányzati kézben lévő INGATLANOK is többet érnének VAGY TALÁN ROSSZUL LÁTOM? :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 04 17:11 #773

  • gyuri12
  • gyuri12 profilkép
Válasz Czipriótának!!

Szerintem még ne akarj Demonstrációt szervezni mert annak még nincs itt az ideje!!!!!
Légy egy kis türelemmel!
Üdv : Admin
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Válasz: Rákóczi utca, Bányász sor, Nyírfa utca, Vadvirág 2013 febr. 03 20:37 #771

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Cziprióta!

Van egy relatíve jó hírem Ön számára. Délegyházán építményadó vonatkozásában a legmagasabb adómérték 1.100 Ft/nm.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.513 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.