Délegyháza

Önkormányzat

Üdvözöllek Délegyháza fórumán!

Árulj el néhány érdekességet magadról, mutatkozz be a fórum többi tagja előtt.
Minden régi és új tagunknak jó fórumozást kívánunk!

Téma: Üdülőhelyi mindenféle.

Üdülőhelyi mindenféle. 2014 febr. 17 12:59 #1334

  • kertvárosi
  • kertvárosi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: 0
Péntek reggel egy idősebb férfi ásóval és csákánnyal a kezében, az Óbudai telepen egyik fekvőrendőr mellé ásott egy kisebb "árkot". Igaz tényleg annyira pici, hogy autóval nincsen is jelentősége, maximum ha egy bicajos ha beleszalad meglepődik. Ha lett volna annyi időm megállok és felveszem a munkafolyamatát. Sőt lehet, hogy rendőrt kellett volna hívni, hogy elbeszélgessenek a fickóval, hogy mi a jó fenét csinál??? Valakinek ennyire sok ideje van, hogy ilyen dolgokon törje a fejét és véghez is vigye.... Erre már nem nagyon lehet mit mondani. Megkérdezném Tőle, hogy MIÉRT???Nincsen jobb dolga. Ja és Ő is autóval volt. Valami piros kombival. Szánalom amit csinál. De dühítő is, hogy nekünk autósoknak kell utána eltüntetni a "műveit", saját és autóstársaink érdekében. Ja és nem beszélve a gyalogosan és bicajosan közlekedő embertársainkról. Ugyebár azokból is akad jó számmal. Befejezhetné ténykedését, legközelebb biztosan nem tűrjük szó nélkül.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2014 febr. 10 18:51 #1329

  • gondolkodó1
  • gondolkodó1 profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 8
  • Köszönetek: 1
  • Karma: 0
igen
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2014 febr. 10 13:44 #1328

  • kertvárosi
  • kertvárosi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: 0
Sikerült megszüntetni a veszélyes úttorlaszt?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2014 febr. 09 17:28 #1326

  • kertvárosi
  • kertvárosi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: 0
Még egy kép!
Mellékletek:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2014 febr. 09 17:25 #1325

  • kertvárosi
  • kertvárosi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: 0
Tisztelt Polgármester úr!
Mai napon megint azt tapasztaltam,hogy az Óbudai telepen egy lakos salgopolc elem egy darabját verte le egy fekvőrendőr mellé a földbe. Fényképet csatolok! Én komolyan nem értem,hogy ezt miért kell csinálni. Balesetveszélyes, de nagyon. Így is nagyon keskeny az út, két autó nem fér el egymás mellet, ráadásul enyhe kanyarban is van. Mit lehet tenni? Hívják rendőrt és tegyék feljelentést? Kérem, hogy szüntesse meg azt az akadályt a lehető leghamarabb!
Előre is köszönöm a segítséget!
Kertvárosi
Mellékletek:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2014 jan. 05 06:34 #1258

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Kertvárosi!

Köszönöm bejelentését. Haladéktalanul intézkedem az ügyben.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kertvárosi

Üdülőhelyi mindenféle. 2014 jan. 04 16:07 #1257

  • kertvárosi
  • kertvárosi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: 0
Tisztelt Polgármester úr!

Az Óbudai telepen nemrég készített fekvőrendőr (hegyes aszfaltcsík) mellet az út szélén valaki folyamatosan vascsövet helyez ki. Ráadásul be van kenve grafitos zsirral! Fényképet csatolok! Ezzel nem kicsit veszélyeztetve az arra autóval, kerékpárral közlekedőket! Ha valaki balesetet szenved ki fogja vállalni a felelősséget? Feltételezem,hogy nem az Önkormányzat ilyen felelőtlen!. Kérem a Tisztelt Polgármester úrat,hogy vizsgáltassa felül a fekvőrendőrök (aszfaltcsik) és bukkanok telepítésének szabályosságát! Erre ajánlani tudom a NKH -t valamint PMKK-t.
Köszönettel: egy kertvárosban lakó
Mellékletek:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 dec. 13 21:32 #1250

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tisztelt Polgármester Úr!

Megkésve bár, de ezúton is szeretném megköszönni önnek, és munkatársainak a helyzet rendezését!

Tisztelettel: Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 nov. 25 13:29 #1233

  • Rieblantal
  • Rieblantal profilkép
  • TÁVOL
  • Moderátor
  • Hozzászólások: 174
  • Köszönetek: 8
  • Karma: -61
Tisztelt Péter!

A mai napon bejárást tartottam illetékes munkatársammal az érintett területen. Ennek alapján megállapítottuk, hogy - többek között - az Akácfa utcában is gréderezni szükségeltetik a tócsák és pocsolyák megszüntetése érdekében. Amint az időjárás megengedi ezt haladéktalanul meg is tesszük.

Üdvözlettel: Dr. Riebl Antal polgármester
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 nov. 25 12:55 #1232

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Tisztelt Polgármester Úr!

Bár előző hozzászólásomat úgy fejeztem be, hogy megtisztelő válaszár előre is köszönöm, be kell látnom, hogy túlzottan optimista voltam, tekintve, hogy kérdésemre nem csak, hogy nem megtisztelő, de semmilyen választ nem kaptam.
Értem én, hogy sok a tennivaló, és az elmúlt két hónapban senkinek nincs erre pár percnyi ideje, hogy válaszoljon, így rajtam a sor, hogy bocsánatot kérjek. Így ezúton kérek bocsánatot azért mert kérdéseimmel/kéréseimmel több bosszúságot okozok, mint a többi "egységsugarú" délegyházi polgár. Bocsánatot kérek, az állandó morgolódásomért, és hogy azt is kimondom nyilvánosság előtt amit a többiek csak egymás között tesznek. Bocsánatot kérek azért, mert olyan ósdi dolgokban hiszek, hogy ha a problémák a felszínre kerülnek, megszűnhetnek problémák lenni, de legalábbis első lépés a megoldás irányában.
Sajnálom, hogy ilyen vagyok, és ezzel fejfájást okozok sok embernek.
De mivel azt az Akácos utcát, amelyen a haladás minden sebességnél borzalmas, sajnálatosan naponta többször is használni kényszerülök, mindig az jut az eszembe, hogy mi a fenét tehettünk mi akik itt lakunk, a településünk ellen, amiért cserébe az ilyen cudarul, mostohán bánik velünk?
Mit tettünk, amiért válaszra sem méltatnak?
Sajnos, nem tudom.
De mivel optimizmusom, és hitem a településem vezetősége iránt töretlen, ezért ismételten azzal a kéréssel fordulok önhöz, hogy ha a többi utcát nem is (bár azokra is ráférne egy alapos TMK) legalább az Akácos utcát grédlerezzék meg!
Tudom, vannak a településen olyan utak is, ahol lassan a gumicsizma is kevés, de ez a felvonulással együtt sem vesz igénybe egy óránál többet, viszont hatalmas segítség lenne a környéken lakóknak.
Maradok továbbra is tisztelettel: Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 okt. 22 09:33 #1213

  • Stratos
  • Stratos profilkép
  • TÁVOL
  • Vérprofi Fórumozó
  • Hozzászólások: 165
  • Köszönetek: 40
  • Karma: 24
A Délegyházi Hírek legfrisebb és korábbi számai:

http://delegyhaza.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=100200
Utolsó szerkesztés: 2013 okt. 22 09:34 Írta: Stratos.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kertvárosi

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 okt. 22 08:09 #1212

  • kertvárosi
  • kertvárosi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: 0
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy valaki figyelembe veszi az "üdülő területen" állandó jelleggel itt lakó embereket???? Szerintem, tényleg csak szerintem, több az itt lakó ember, mint a csak üdülni ide járó. Velünk is kellene foglalkozni. Pl kezdhetnénk azzal, hogy mi is kapjuk INGYEN a Délegyházi hírek c. újságot. Talán abból több információhoz jutnánk Mi is. Ez miért nem lehetséges?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 okt. 08 10:07 #1201

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Más.

Tisztelt Polgármester Úr!

Kérésem/kérdésem lenne. Mint az ön előtt is talán ismert, rendszeresen problémát jelentenek számunkra az utak minősége. Mindig, de különösen téli viszonylatban, mivel ekkor, ha akarat lenne is rá, az időjárási viszonyok általában megakadályozzák a javítást, akkor pedig marad a bukdácsolás a gödrök között tavaszig.
A kérdésem az, hogy terveznek-e még egy erősebb grédlerezést a rossz idő beállta előtt (ami az eddigi tapasztalatok szerint az idén úgy 3-4 héttel korábbra tolódhat), illetve ha nem, akkor lehet-e kérni, hogy mégis iktassanak be ilyet!

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.

Péter
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 okt. 08 09:58 #1200

  • Péter az állat
  • Péter az állat profilkép
  • TÁVOL
  • Tapasztalt Fórumozó
  • Hozzászólások: 47
  • Köszönetek: 2
  • Karma: 3
Igazából eddig sem nagyon volt ilyen úti huncutság Délegyházán. Legalábbis a jelenlegi életszerűtlen "teliholdkor, de csak ha a Mars együtt áll az Uránusszal a Szíriuszban, akkor nagy kegyesen elvisszük a két leginkább eladható másodlagos nyersanyagot" jellegű megoldás, inkább a "nesze semmi fogd meg jól, minősített esete", mint igazi szelektív gyűjtés.
Az utóbbira lehet jó példát látni és még messze sem kell menni. A szomszédban különböző feliratú zsákokban rakják ki a szelektívet, minden héten a kommunálissal együtt. Sokkal életszerűbb mint a miénk. Kint is vannak mindenhol a zsákok. Ráadásul a szolgáltatónak jobb, hisz ahelyett, hogy kemény pénzt fizetne a külön gyűjtött dolgok lerakásáért, még bevétele is van a dologból. Persze, ha már eleve annyit kaszál, hogy erre a plusz jövedelemre nincs szüksége, akkor marad ez az "okos lányos" megoldás.
Kár. :-/
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Üdülőhelyi mindenféle. 2013 okt. 07 19:49 #1196

  • kertvárosi
  • kertvárosi profilkép
  • TÁVOL
  • Újonc Fórumozó
  • Hozzászólások: 19
  • Karma: 0
Köszönöm szépen a tájékoztatást! Nagy segítség a szelektív szállítás!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.452 másodperc

SJ Sticky Any Module

Széchenyi Terv Plusz logó

Keresés

Bejelentkezés

A regisztrációval Ön elfogadja a regisztrált felhasználókra vonatkozó szabályokat, melyet a Fórum oldal, Szabályzat fülre klikkelve olvashat el.

Közadattár

ISO 14001

Környezetvédelem

Délegyháza környezetvédelmi programja

Copyright © 2013. All Rights Reserved.